Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura Lanzarote Teneryfa Gomera Gran Canaria La Palma El Hierro Mapa Wysp Kanaryjskich

PogodaWulkan El Teide

Wycieczka na wulkan to jedna z największych atrakcji Wysp Kanaryjskich. Droga asfaltowa do górnej stacji kolejki linowej (Teleférico) wije się zakrętami przez lasy, przebija przez morze chmur i biegnie wśród skał i lawy. Na wulkan wjeżdża się kolejką na wysokość 3718 m n.p.m., skąd w pogodny dzień widać pozostałe wyspy archipelagu.

Czytaj więcej...

Góry Anaga

Dzikie góry, małe miasteczka z dala od cywilizacji, zielone doliny, kręte drogi i piękne widoki z miradores (punktów widokowych) znajdują się w zasięgu kilkunastu kilometrów od Santa Cruz, stolicy Teneryfy.

Czytaj więcej...

Loro Parque i Siam Park – rozrywka dla całej rodziny

Loro Parque na północy i Siam Park na południu wyspy to idealne miejsca rozrywki dla rodzin z dziećmi. W Loro Parque można oglądać pokazy delfinów, lwów morskich, papug i orek oraz odbyć spacer szklanym tunelem, nad którym pływają rekiny. Z kolei w Siam Park dzieci i dorośli mogą oddać się wodnemu szaleństwu w basenach i na zjeżdżalniach.

Czytaj więcej...

Karnawał w Santa Cruz de Tenerife

Warto choć raz zobaczyć jeden z najhuczniej obchodzonych (obok Río de Janeiro i Wenecji) karnawałów na świecie. Stroje uczestników karnawału są wyjątkowo kolorowe i fantazyjne. Równie spektakularnie karnawał obchodzi się w Las Palmas, stolicy Gran Canarii.

Rejs statkiem piratów

Rejs pirackim statkiem z Los Gigantes wzdłuż klifów, poprzez zatokę Masca, aż po półwysep Teno.
W cenie biletu posiłek (paella) oraz napoje (piwo, wino, cola, fanta, itp). Przy odrobinie szczęścia możliwość spotkania delfinów w ich naturalnym środowisku. Szczegóły tutaj.
Cena: dorośli - 39€, dzieci - 19,50€

Czytaj więcej...

Aktualności

Partnerzy