Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura Lanzarote Teneryfa Gomera Gran Canaria La Palma El Hierro Mapa Wysp Kanaryjskich

PogodaLanzarote

 Opis | Mapa | Zdjęcia | Filmy | Atrakcje

Powierzchnia: 845,9 km2
Długość wybrzeża: 213 km
Populacja: 127 457 mieszkańców
Najwyższy szczyt: Peñas del Chache 671 m
Stolica: Arrecife

Lanzarote - położona na Oceanie Atlantyckim ok. 125 km od wybrzeży Maroka i 1000 km od Półwyspu Iberyjskiego. Jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu. Często nazywana "wyspą wulkanów". 

Posiada specyficzny, wulkaniczny krajobraz. Większą część powierzchni Lanzarote pokrywa zastygła lawa, nad którą góruje ponad 300 wulkanicznych stożków. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku.

Zachwyca egzotyczną urodą wulkanicznych krajobrazów, kolorami nieba, zalanymi słońcem plażami, intensywnym błękitem oceanu i elegancją miejscowego budownictwa. Władze wyspy pilnują, aby Lanzarote nie przypominało blokowiska. Nie ma tu więc wysokich hoteli i tętniących nocnym życiem centrów rozrywkowych.

Klimat Lanzarote, podobnie jak całych Wysp Kanaryjskich, jest łagodny, określany mianem „wiecznej wiosny”. Oznacza to brak wyraźnie zróżnicowanych pór roku, z niewielkimi wahaniami średniej temperatury w ciągu roku (od 18°C zimą, do 24°C latem).

photography by Jarek Jasinski

 

Aktualności

Partnerzy