Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura Lanzarote Teneryfa Gomera Gran Canaria La Palma El Hierro Mapa Wysp Kanaryjskich

PogodaPozo de las Nieves

Śnieżny Szczyt (1949 m. n.p.m.) Najwyższa góra Gran Canarii, znajduje się w samym centrum wyspy. Śnieg pada tutaj jedynie przez kilka dni w roku, i leży przez bardzo krótki czas. Jeżeli jest ładna pogoda, to w oddali można dostrzec ośnieżony szczyt Pico del Teide (3718 m n.p.m.), najwyższe wzniesienie Teneryfy. Dojedziemy tutaj trzema drogami, które zaczynają się w Cruz de Tejeda, Ayacata lub Telde. Wszystkie drogi zbiegają się około 3 kilometry przed szczytem, dalej prowadzą poprzez zamkniętą strefę wojskową, aż do punktu widokowego skąd w kierunku zachodnim rozpościera się przepiękny widok na Roque Nublo oraz na południowe wybrzeże wyspy.

Czytaj więcej...

Las Palmas de Gran Canaria

Stolica wyspy. Miasto rozciąga się z północy na południe na długości ponad 14 kilometrów wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy. Las Palmas liczy sobie około 370 tys. mieszkańców, jest największym miastem w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich, oraz siódmym w całej Hiszpanii. Miasto zostało założone 24 czerwca 1478 roku przez Juana Rejóna, który na polecenie hiszpańskiego dworu objął władze nad wyspą.

Czytaj więcej...

Dunas de Maspalomas

Największy na Wyspach Kanaryjskich obszar wydmowy, położony jest na południe od turystycznej metropolii Maspalomas. Kilkumetrowej wysokości wydmy z żółtego piasku ze swoimi, przez wiatr wytworzonymi formami, dostarczają przepięknych widoków i niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej...

Aktualności

Partnerzy