Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura Lanzarote Teneryfa Gomera Gran Canaria La Palma El Hierro Mapa Wysp Kanaryjskich

PogodaRisco del Paso

Risco del Paso to praktycznie przedłużenie Sotavento. Plaża w odległości około 100 metrów od brzegu osłonięta jest wystająca niewiele ponad powierzchnię wody, długą na 4 kilometry mielizną. Głębokość wody nie przekracza jednak 50 cm. Mielizna chroni lagunę przed napływem zimnej, oceanicznej wody, a palące słońce dba o to, aby zgromadzona woda osiągnęła wysoką temperaturę.

Czytaj więcej...

Pajara

Pájara jest stolicą regionu obejmującego swym zasięgiem całą południową część wyspy. Miasto warto odwiedzić ze względu na zabytkowy kościół Iglesia de Virgen de la Regla, a szczególnie na niezwykły jego portal główny. Budowa kościoła rozpoczęła się w roku 1645, boczna nawa została dobudowana w XVIII wieku.

Czytaj więcej...

Corralejo dunes

Wydmy położone nieopodal miejscowości Corralejo na północnym krańcu wyspy. Rozciagaja się na przestrzeni 11 km. Pokryte białym, mocno nagrzewjacym się piaskiem. Obmywane krystalicznie czystymi wodami Oceanu Atlantyckiego. Ulubione miejsce naturystów. 

Czytaj więcej...

Playa de Cofete

Długa na kilkanaście kilometrów, pokryta złotym piaskiem, niemal całkowicie bezludna plaża. Na jej południowym krańcu leży wioska Cofete, zamieszkała przez zaledwie kilkanascie osób. Na zboczu leżacych tuz obok wzgórz, króluje Villa Winter zbudowana przez zbiegłego z Niemiec nazistę.

Czytaj więcej...

Młyn w Tiscamanita

W tym miejscu można poznać tajniki produkcji gofio – tradycyjnego kanaryjskiego przysmaku, który uważany jest za jeden ze składników pokarmów jedzonych przez pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

Czytaj więcej...

Aktualności

Partnerzy